O projektu

Tiskové zprávy

Žatec vítězem soutěže za Ústecký kraj

Tisková zpráva ze 13. února 2013

Potřetí za sebou vyhrálo královské město Žatec soutěž o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městské památkové rezervace a městské památkové zóny v Ústeckém kraji. Soutěž rekapituluje výsledky dosažené na poli památkové péče vždy za poslední kalendářní rok.
V kladném hodnocení města sehrál významnou roli zrekonstruovaný objekt Sladovny - součást projektu Chrám Chmele a Piva. Tentokrát byla oceněna nová náplň Sladovny v roce 2012, především se jednalo o galerii s prestižní výstavou současného českého a slovenského moderního umění manželů Zemanových.
Mezi vystavovanými autory v galerii jsou např. Jiří Georg Dokoupil, Jiří Anderle, Vladimír Novák, Jan Merta, Václav Bláha a mnoho dalších umělců. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si tuto první výstavu do 29. března 2013. V budově se mimo galerii nachází také informační kancelář s prodejem suvenýrů, veřejný internet s on-line informacemi o Žatci a expozice „Žatec ve filmu“ s krátkými ukázkami filmů natáčených v našem městě a jeho okolí. Je zde také malé televizní studio pro děti, kde si vyzkouší moderátorské a herecké schopnosti před zapnutou kamerou a část věnovaná archeologickým nálezům z celé výstavby Chrámu Chmele a Piva. Galerie Sladovna je otevřena od úterý do neděle, vždy od 10 do 16 hodin.
Žatec získal prvenství ve výše zmíněné soutěži před Litoměřicemi, Krupkou, Terezínem, Kadaní a Českou Kamenicí. Celá soutěž je organizována Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Národním památkovým ústavem a Sdružením historických sídel a je zakončena vyhlášením Historického města roku.

Dolní Poohří na facebooku

Staňte se našimi fanoušky

Konference STOP and STAY 2014

Regionální konference Stop and Stay zaměřená na cestovní ruch se po 5 letech úspěšného působení v Litoměřicích stěhuje do Dolního Poohří. Vzájemnou dohodou o spolupráci vyvrcholila společná jednání mezi Centrem cestovního ruchu Litoměřice (dále „CCRL“) jako pořadatelem předchozích ročníků a Destinačníagenturou Dolní Poohří (dále „DADP“) k tomu, aby se její 6. ročník uskutečnil v Chrámu Chmele a Piva v Žatci. Ponechán byl i zažitý termín na konci dubna tedy 24. a 25. Tato konference je nejen v odborných kruzích tradiční a uznávanou akcí, ale také se z regionální stala nadregionální s přesahem do zahraničí. Zmíněná fakta nás přiměla k tomu, abychom se pokusili o uspořádání, a v tuto chvíli probíhají práce na obsahové náplni konference. Jelikož podtitulem názvu je „Řeka Ohře nás spojuje“, tak jsme oslovili i další spolupořadatele, kteří nám ochotně v této práci pomáhají jako Chrám Chmele a Piva CZ, p.o., SOUSOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o. člen skupiny COOP, Asociace hotelů a restaurací ČR, Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni, časopisy Travelprofi, TIM, týdeník 5+2 dny nebo internetový magazín e-region.cz a probíhá intenzivní příprava. Všechny informace naleznou zájemci v druhé půli února na internetových stránkách www.stopandstay.cz, tedy pozvánku, připravený program i přihlášku, nebo mohou psát na e-mail: konference@dolnipoohri.eu. Těšíme se na vás a věříme, že 6. ročník bude pro všechny zajímavý.

Nový průvodce Žatec - Dolní Poohří v prodeji

Nový průvodce města Žatec obahuje i tipy na výlet do blízkého okolí tedy do oblasti Dolního Poohří.

Průvodce je k zakoupení v informačním centru u radnice a v Chrámu Chmele a Piva za cenu 49,- Kč v české nebo německé mutaci.

Ukázky a zároveň tipy na výlet naleznete níže.

fotografie Obálka průvodce

fotografie nejaký delší popisek

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Společná prezentace cyklostezky Ohře

Tisková zpráva ze dne 14. 02. 2013

Jednání zástupců Destinační agentury Dolní Poohří, Ústeckého a Karlovarského kraje uskutečněné 13. února 2013 na Krajském úřadu Karlovarského kraje, přineslo první základní výsledek, kterým byla domluvena společná prezentace cyklostezky Ohře. Tato trasa značená č. 6 vede podél řeky Ohře od státních hranic s Německem až do Litoměřic a měří cca 230 km. Jako jedna ze čtyř se řadí mezi páteřní cyklotrasy Ústeckého kraje spolu s Labskou stezkou, Stezkou Ploučnice a Krušnohorskou magistrálou.
Zástupci se shodli, že bude lepší prezentovat cyklostezku Ohře jako společný produkt bez ohledu na hranici mezi kraji. Prvním výstupem bude propagační leták, kde bude vyznačena trasa, výškové profily a desatero bezpečnosti pro cyklisty. Společné bude i logo vytvořené Karlovarským krajem. První společná prezentace by měla proběhnout na veletrhu Bike Brno v listopadu 2013. Trasa na úseku mezi státní hranicí a Kláštercem nad Ohří vede po nově vybudovaném zpevněném úseku. Zbylá část od Klášterce nad Ohří po Litoměřice je v plánu investic Ústeckého kraje pro roky 2017+. Ovšem v letošním roce by měl být celý úsek osázen cykloznačením ve spolupráci s Klubem českých turistů a obcemi či městy, kterými cyklotrasa prochází.
Předpokládáme, že během března a dubna se stihne vše označit a cykloturistům i pěším se trasa slavnostně otevře při letošním dubnovém zahájení turistické sezony v Dolním Poohří.

Chrámový LETŇÁK

Ano, už je to pravda! Na jedné z píp v restauraci U Orloje, patřící žateckému Chrámu Chmele a Piva, se v sobotu 25. 5. 2013 narazilo nové „chrámové“ pivo s názvem Chrámový LETŇÁK.
Jak vypovídá název, jedná se o letní lehké pivo, které má 10°. Chrámový LETŇÁK je, stejně tak jako ostatní piva z pivovaru U Orloje, vařený poctivou recepturou starých sládků, je pěkně chmelený a plný chuti. Více se slovy vyjádřit asi nedá, přijďte všichni ochutnat, jak se nová „desítka“ LETŇÁK povedla!! www.chchp.cz

Výstava Brána do Čech v Central Most

Výstava a prezentace s názvem "Brána do Čech" se uskuteční 6. - 31. května v obchodním centru Central Most. Vždy jeden týden v měsíci bude patřit jedné z destinací Ústeckého kraje, které mají pro návštěvníky připraveny zajímavé tipy na výlety do jejich oblasti.
6. - 12. 5. Dolní Poohří - Chrám Chmele a Piva, Březenský drak
13. - 19. 5. České středohoří - Litoměřická vinařská oblast, Pivovar Na Rychtě
20. - 26. 5. Krušné hory - Regionální potraviny Mostecka, Porcelán Dubí
27. - 31. 5. České Švýcarsko - Dům Českého Švýcarska
Přijďte a hledejte krásu doma.

POOHŘÍ VAŠÍM OBJEKTIVEM

Vítězné fotografie ze soutěže Poohří vaším objektivem, kterou vloni vyhlásila Destinační agentura Dolní Poohří, jsou k vidění v Galerii Sladovna v Žatci. Začátkem února se tam konala vernisáž a slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Sešlo se v ní přes sto snímků amatérských fotografů.
Fotografická soutěž probíhala od dubna do září 2014 a přihlásilo se do ní 19 autorů. Témata soutěže byla: Historie a památky nebo turistické zajímavosti Dolního Poohří – Příroda, krajina a řeka Ohře – Lidé a sportovní či kulturní akce v Dolním Poohří.  Nejvíc přihlášených snímků se věnovalo přírodním krásám Dolního Poohří.
Pětičlenná porota vybrala deset nejlepších fotek, první tři autoři – Josef Bláha, Radek Kučera a Petra Ložanová - získali finanční odměnu, další si odnesli dárky od Destinační agentury. „Krásných fotografií ale bylo víc, takže jsme se rozhodli ještě vydat sadu kapesních kalendáříků na rok 2015. Kromě tří vítězných snímků jsou na nich ještě další fotografie, které se porotě líbily, ale do první desítky se nedostaly,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Kalendáříky představila ředitelka jako překvapení na vernisáži, která se konala 4. února v Galerii Sladovna v Žatci. Tam budou fotografie ze soutěže vystaveny minimálně do konce února.
„Fotografie využijeme při propagaci Dolního Poohří. Protože byl o soutěž zájem, zvažujeme vyhlášení dalšího ročníku v letošním roce,“ dodává Libuše Novotná Pokorná.
Pořadí vítězů:
1. místo Josef Bláha „Podzimní ráno u Perštějna“
2. místo  Radek Kučera „Možná tam je“
3. místo Petra Ložanová „Malá vodní elektrárna“
4. místo Josef Kořenský „Kadaňský oblouk“
5. místo Radek Kučera „Odraz“
6. místo Josef Bláha „Jaro na Ohři u Libočan“
7. místo Petra Ložanová „Kadaň 2“
8. místo Libor Michalec „Lubenecko“
9. místo Josef Bláha „Ohře - starý jez u čínovského mlýna“
10. místo Josef Bláha „Podvečer u Stroupče“

TZ ze dne 13. 2. 2015

Fotíte rádi přírodní či historické zajímavosti nebo společenské akce a události?

Tak se přihlaste do fotografické soutěže „Poohří Vaším objektivem“, kterou pořádá Destinační agentura Dolní Poohří, o. p. s. v období od dubna do září 2014. Soutěže se mohou zúčastnit osoby všech věkových kategorií, které své snímky s minimálním rozlišením 2480×1748 pixelů a maximální velikostí 5 MB zaměří na následující kategorie - Historie a Památky nebo turistické zajímavosti Dolního Poohří; Příroda, Krajina a Řeka Ohře; Lidé a sportovní či kulturní akce v Dolním Poohří. Své fotografie musí účastníci soutěže zaslat na emailovou adresu soutěž@dolnipoohri.eu a zároveň souhlasit s publikováním svých fotografií bez omezení, a nároků na honorář za autorská práva. Na vyhlášení výsledků si soutěžící počkají do listopadu, kdy jim budou předány finanční i věcné ceny a zároveň bude z došlých fotografií uspořádána výstava a připraven nový propagační materiál obsahující vítězné fotografie. 
A pro ty, co soutěž zaujala informace, kde se Dolní Poohří rozkládá. Jedná se o jižní území Ústeckého kraje tedy okolí měst Klášterec nad Ohří, Kadaň, Žatec, Louny, Podbořany, Postoloprty, Peruc, Panenský Týnec s lehkým zásahem až k Chomutovu a Jirkovu či Karlovarského kraje.

Přílohy:

HOLANDSKÝ VÍKEND v Lounech

Ve dnech 18. - 20. října pro Komise cestovního ruchu města Louny s nadací Club 2020 Louny - Barendrecht, o.s. a Stichting Stedenband Barendrecht připravili HOLANDSKÝ VÍKEND, během kterého je pro návštěvníky přichystáno množství akcí jako přednáška o Holandsku v Městské knihovně, stánka na Mírovém  náměstí s ochutnávkou a prodejem sýru a ukázkou holandské hry Sjoelen, fotbalový zápas nebo společenský večer. Celý víkend budou pro vás připraveny holandské  speciality v restauarci CARAMELL.

Tak nezapomeňte a přijďte!

 

Nová kniha Pivní tradice v Euroregionu Krušnohoří

| | | |

Ústecký krajMěsto ŽatecMěsto KadaňMěsto LounyMěsto Klášterec nad Ohří