O projektu

Tiskové zprávy

Turistická karta Dolního Poohří

Novou turistickou kartu, díky které mohou návštěvníci regionu Dolního Poohří využívat zajímavé slevy a ještě vyhrát třeba wellness pobyt, vydává Destinační agentura Dolní Poohří. K dispozici bude zdarma v informačních centrech.
„Navazujeme na úspěšnou 4K kartu, která fungovala v minulých letech a poskytovala návštěvníkům zajímavé slevy na vstupné. V mnohém jsme ji ale vylepšili,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Nová turistická karta bude číslovaná a nepřenosná. Na rozdíl od 4K karty ji návštěvníci Dolního Poohří získají zdarma a platit bude delší dobu – od června do října. K dispozici bude v informačních centrech Dolního Poohří (Klášterec nad Ohří, Kadaň, Březno u Chomutova, Žatec, Louny, Jirkov, Chomutov) nebo u poskytovatelů slev.
A co mohou získat návštěvníci za výhody?  Slevy na vstupném poskytne třeba zámek Červený hrádek, zoopark Chomutov, Horní Hrad, radniční věž v Žatci. Bonusy v podobě druhé prohlídky zdarma nabízí zámek Klášterec nad Ohří, Chmelařské muzeum v Žatci nebo Stekník, druhou hodinu zdarma můžete využít na Bowlingu Nový Svět v Lounech, v lázních Evženie v Klášterci nad Ohří si dokonce můžete na hodinu půjčit bezplatně pramici.
„Zejména pro návštěvníky z blízkého okolí je určena soutěž, spojená s kartou. Úkolem je nasbírat minimálně deset razítek z návštěvy zapojených atraktivit a poté odeslat kartu na naši adresu, “ informuje Libuše Novotná Pokorná.  Po uzávěrce, která je 14. listopadu, budou karty slosovány a na výherce čeká deset cen, mezi nimi například poukaz na wellness pobyt v Dolním Poohří, poznávací víkend či sud piva.
Projekt turistické karty podpořila Evropská unie v rámci Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko. Seznam jednotlivých míst i poskytované slevy je možné najít na letáčku, který je k dispozici v infocentrech společně s kartou, nebo na webu www.dolnipoohri.cz.

Přílohy:

Oslavy Karla IV. v Žatci

Stejně jako letošní turistická sezóna v Dolním Poohří začala, tak také skončí – tedy s císařem Karlem IV. Návštěva Karla IV. v Žatci v sobotu 15. října uzavře sérii akcí, kterou Destinační agentura Dolní Poohří připomínala 700. výročí králova narození a jeho význam v regionu podél Ohře. Tomuto tématu se věnuje i nová kniha, kterou agentura na oslavě pokřtí.
Oslavy se odehrají v sobotu odpoledne na Žižkově náměstí před žateckým pivovarem. Začnou ale u Městského divadla, odkud se ve 13 hodin vydá průvod družiny Karla IV., kterého stejně jako při letních oslavách v Klášterci nad Ohří ztvární herec Mojmír Maděrič. Během historického programu před pivovarem dojde mimo jiné na udílení práv městu Žatec, královskou hostinu, rytířský turnaj a šermířská vystoupení, dobovou hudbu i tanec. Během dne budou možné prohlídky Žateckého pivovaru. Otevřeny budou řemeslné stánky a také si návštěvníci budou moci zakoupit produkty se značkou „Poohří regionální produkt ®“. Pro děti budou připraveny dílničky a dobové hry.
„Osobnosti Karla IV. jsme se v Dolním Poohří věnovali po celý rok. Připomínkou toho bude i v dalších letech kniha 'Karel IV. v Poohří', kterou na žatecké slavnosti pokřtíme,“ vysvětlila ředitelka agentury Libuše Novotná Pokorná. Autorem knihy je kadaňský historik, docent Petr Hlaváček a autorem ilustrací ostrovský výtvarník Antonín Grafnetter. Společně už mají na svém kontě vloni vydanou knihu bájí a pověstí z Poohří.
Zřejmě nebude jen shodou náhod, že první písemná zmínka o chmelnicích v Žatci pochází z roku 1348, tedy z doby vlády Karla IV. Významná privilegia městu udělili již jeho předchůdci, Karel IV. mnohá z nich potvrdil a udělil městu tzv. solný monopol. Ze Žatce navíc učinil důležitou zastávku na cestě z Prahy do Norimberku.
Turistická sezóna 2016 v Dolním Poohří odstartovala v dubnu v Postoloprtech, kde představení připomnělo historickou událost z roku 1356, kdy český král a římský císař Karel IV. potvrdil zdejšímu benediktinskému klášteru Porta Apostolorum jeho práva. Velkou připomínkou výročí byla též letní Oslava řeky Ohře s Karlem IV. v zámeckém areálu v Klášterci nad Ohří.
Hlavním pořadatelem podzimních oslav je Destinační agentura Dolní Poohří spolu s Žateckým pivovarem, Střední školou COOP Žatec a Divadelním Ansámblem BezeVšeho.

Přílohy:

2. ročník fotosoutěže Dolního Poohří

Wellness pobyt v Dolním Poohří bude hlavní výhrou v druhém ročníku fotografické soutěže Poohří vaším objektivem, kterou v květnu vyhlásila Destinační agentura Dolní Poohří. Novinkou letošního ročníku je kategorie pro děti.
„Vloni se sešlo přes sto snímků amatérských fotografů, z nichž pětičlenná porota vybrala deset nejlepších, které byly vystaveny v Galerii Sladovna v Žatci. Krásných fotografií ale bylo víc, takže jsme ještě vydali sadu kapesních kalendáříků,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná.
Fotografové mohou své digitální snímky posílat do 31. října 2016. Ocenění a následná výstava vybraných fotografií proběhne opět v Galerii Sladovna v Žatci v průběhu listopadu letošního roku. Kromě toho využívá Destinační agentura soutěžní snímky k propagaci Dolního Poohří, například v kalendáři. Tématy druhého ročníku jsou: Příroda, Krajina a řeka Ohře a Historie a památky.  Letos se mohou do soutěže přihlásit i děti, které budou mít vlastní soutěžní kategorii. „Pro letošní rok jsme připravili opravdu hodnotné věcné ceny – wellness pobyt, prohlídku Chrámu chmele a piva v Žatci a regionální výrobky z Dolního Poohří,“ dodává  Libuše Novotná Pokorná.
Technické podmínky soutěže jsou k dispozici na www.dolnipoohri.eu, snímky je možné zasílat na e-mail info@dolnipoohri.eu (ve formátu jpg, rozlišení min. 2480X1748 px, maximální velikost 5 MB).

Projekt č. 0053-CZ-09.02.2016 - Dolní Poohří spojuje...

Podpořený projekt Dolní Poohří spojuje... byl zaměřen na zvýšení turistického potenciálu a povědomí o něm v oblasti Dolního Poohří a partnerských německých měst se zřetelem na město Zschopau.  Ke všem uvedeným krokům byly využity dostupné prezentační prostředky jako tištěná reklama nebo webové stránky a sociální síť Facebook. K naplnění daného cíle byly navrženy tři kroky - konference cestovního ruchu, turistická karta a turistický balíček. Osmý ročník tradiční konference přispěl k poznání přeshraničních aktivit partnerských měst Klášterec nad Ohří - Großrückerswalde, Kadaň - Aue, Žatec - Thum a Louny - Zschopau a účastníkům, kteří přijeli z Ústeckého kraje, Prahy i Moravskoslezského kraje, nabídl inspiraci pro přeshraniční spolupráci v jejich oblasti. Turistická karta poskytla turistickou nabídku jak pro české, tak pro německé návštěvníky na území od Klášterce nad Ohří přes Kadaň, Žatec, Louny, Chomutov a Jirkov. Provoz karty je naplánován i na další rok zejména v letní sezoně duben - říjen a jedná se s dalšími subjekty o rozšíření nabízených služeb. Oproti kartě prezentoval turistický balíček oboustrannou nabídku partnerských měst, opět se zaměřením pro české i německé návštěvníky. Dle předběžných dat se podařilo díky těmto krokům ke zvýšení počtu návštěvníků v Dolním Poohří oproti roku 2014 a předpokládáme, že tento trend bude pokračovat i v dalších letech. 

 

Doba realizace: 1. 3. 2016 - 30. 11. 2016

OSLAVA ŘEKY OHŘE

Poslední červencová sobota už tradičně patří Oslavě řeky Ohře. Ta letos dopluje do dalšího města – do Žatce. Destinační agentura Dolní Poohří připravuje zábavný program na sobotu 27. července ve spolupráci s Technickou správou města Žatce.
Oslavy se totiž budou odehrávat nedaleko řeky Ohře, ve sportovním areálu u žateckého koupaliště. Program pro malé i velké návštěvníky bude připraven od 14 do 18 hodin a začne průvodem od řeky Ohře ke koupališti. V průvodu samozřejmě nebudou chybět postavičky Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. K příjemné pohodě bude hrát kapela Brass Band, děti pobaví pohádka a kouzelník Tomas Lupino. „Zpestřením oslavy bude letos vystoupení žateckých bubeníků, mezi něž se chystá vmísit i dětmi oblíbený Lupino,“ prozradila k programu ředitelka pořádající Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná.
Kulturní program doplní řemeslné stánky a občerstvení s regionálními produkty z Dolního Poohří. Pro děti chystají pořadatelé netradiční hernu a jízdy na koních. Sportovní areál u řeky Ohře nabízí víceúčelové hřiště, ovál pro in-line bruslení, herní prvky pro děti i venkovní posilovnu. Najdete ho na souřadnicích 50.3253N, 13.5244E. Vstup do areálu bude zdarma.
Historicky první oslava řeky Ohře v tomto regionu se konala v Kadani a bylo to u příležitosti oslav 1210 let od první písemné zmínky o Ohři. V dalším roce pak oslavy putovaly na zámek do Klášterce nad Ohří a byly spojeny s výročím 700 let od narození Karla IV.

Konference Stop and Stay 2017

Voda, kolo, film spojuje... zní letošní podtitul konference 'Stop and Stay', kterou pořádá Destinační agentura Dolní Poohří. Devátý ročník se opět přesouvá do dalšího města na řece Ohři, tentokrát se zastaví 26. a 27. dubna 2017 v Klášterci nad Ohří. Vedle společenského setkání, série zajímavých přednášek a inspirací bude její součástí i předpremiéra nového filmu o Dolním Poohří.
„Pro letošní rok jsme trochu změnili rozložení dvoudenního programu. Začínáme ve středu společenským večerem a přednášky a diskuse pak budou pokračovat po celý čtvrtek. Z dotazníků, které účastníci předchozích ročníků vyplnili, totiž vyplynulo, že většina z nich nemá na celé dva dny čas. Museli si proto vybírat jen jeden konferenční den a některé zajímavé příspěvky jim přitom mohly uniknout, “ vysvětlila ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.
Program konference je rozdělen do tří částí – první se věnuje vodě, přesněji inspiracím pro marketing oblastí, spojených s vodou - jako je tomu u Dolního Poohří. Zmíněné inspirace přinese účastníkům třeba Pohádkové Poodří nebo rybářská Ohře. Druhý blok nese podtitul „s kolem okolo řek“ a opět bude přinášet zajímavé zkušenosti, tentokrát s cykloturistikou. Mimo jiné se představí Cykloprojekty Nadace Partnerství či nedaleká Labská stezka. Třetím tématem devátého ročníku konference Stop and Stay je film. Posluchači se dozví o aktivitách Filmové kanceláře Ústeckého kraje i o jedné z nejoblíbenějších filmových destinací regionu – Žatci. Součástí tohoto odpoledního bloku bude i představení nového krátkého filmu o Dolním Poohří, který natočil filmař Jaromír Malý. Své inspirace pro film tento známý reklamní režisér představil už na minulém ročníku konference v Lounech.
Konference se bude konat v kině Egerie v Klášterci nad Ohří. Jednacímu dni bude předcházet ve středu 26. dubna setkání na zámku v Klášterci nad Ohří. Účastníky konference zasvětí do tajemství historie města místní divadelní spolek KLAS.
Destinační agentura Dolní Poohří pořádá konferenci již počtvrté, postupně se zastavila v Žatci, Kadani a Lounech.  Jejími partnery jsou Západočeská univerzita v Plzni, CzechTourism, Centrum cestovního ruchu Litoměřice a město Klášterec nad Ohří. Mediálně akci podporují internetový magazín www.e-region.cz, časopis pro cestovní ruch Travel profi a časopisy Kam po Česku, COT, Pohledy AMB a TIM.
Přihlášky je možné zasílat prostřednictvím internetových stránek www.stopandstay.cz. Na tomto webu lze také listovat přednáškami z předchozích ročníků konference.

1. VÝZVA PRO REGIONÁLNÍ VÝROBCE

Hledají se producenti z Poohří
Ještě letos by se na dveřích hotelů či restaurací nebo na visačkách výrobců mělo objevit modré logo „POOHŘÍ regionální produkt®“. Region podél řeky Ohře se připojil k turistickým oblastem, které propagují kvalitní a originální výrobky a služby ze svého kraje. Administraci značky si vzala na starost Destinační agentura Dolní Poohří, která vypisuje první výzvu pro potenciální zájemce.
„Agentura se stala členem Asociace regionálních značek a logo naší značky Poohří už je hotové. Modrobílé linky jsou symbolem vody i klidně plynoucí krajiny kolem ní,“ říká ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Značka Poohří regionální produkt se ale nebude omezovat jen na dolní část toku v Ústeckém kraji, ale zasahuje i do kraje Karlovarského. „Budeme certifikovat výrobky od území Dolního Poohří až ke Karlovým Varům s tím, že postupně chceme působnost rozšířit až na Chebsko, abychom obsáhli celou Ohři,“ vysvětluje Novotná Pokorná.
K certifikaci a přidělení značky se mohou přihlásit nejen výrobci, ale i poskytovatelé služeb jako jsou hoteliéři a restauratéři. „Certifikovat budeme i zážitky, tedy hlásit se mohou také pořadatelé různých atrakcí nebo akcí. Víme, že zájem mají například pořadatelé jedinečných Slavností cibule,“ podotýká ředitelka agentury. Právě originalita a jedinečnost, společně s místem původu jsou hlavními kritérii pro přidělení značky. Posuzuje se ale také například dopad na životní prostředí. O úspěchu rozhoduje počet bodů, které získá od devítičlenné komise, v níž nechybí třeba historik, odborník na reklamu a marketing či cestovní ruch. Uzávěrka prvního kola přihlášek je 11. června a podmínky jsou uvedeny na webu www.dolnipoohri.cz. Destinační agentura, na kterou se mohou případní zájemci obracet s dotazy, předpokládá, že bude vypisovat dvě výzvy ročně.
„Smyslem těchto regionálních značek je napomáhat ztotožnění lidí s regionem, ať už jde o turisty, kterým nabídneme originální suvenýr, nebo místní, kteří tak mohou být hrdí na místo, kde žijí,“ vysvětluje Libuše Novotná Pokorná. Ti, kdo úspěšně projdou certifikací, mohou logo používat na svých výrobcích nebo provozovnách. Významnější ale je propagace a podpora, kterou jak destinanční agentury, tak Ústecký kraj značkám věnují. Držitelé značky jsou například zváni na různé veřejné akce, kde mohou své výrobky a služby nabízet. „Budeme vydávat jejich seznam a propagovat je v infocentrech nebo na webu, kraj už podruhé letos vydává katalog řemesel. Novou značku „POOHŘÍ regionální produkt®“ chceme představit v září na Dni Ústeckého kraje v Ústí nad Labem,“ doplňuje ředitelka Destinační agentury.

Tisková zpráva ze dne 1. 6. 2015

Přílohy:

Svěcení pramene Ohře

Dolní Poohří na facebooku

Staňte se našimi fanoušky

Konference STOP and STAY 2014

Regionální konference Stop and Stay zaměřená na cestovní ruch se po 5 letech úspěšného působení v Litoměřicích stěhuje do Dolního Poohří. Vzájemnou dohodou o spolupráci vyvrcholila společná jednání mezi Centrem cestovního ruchu Litoměřice (dále „CCRL“) jako pořadatelem předchozích ročníků a Destinačníagenturou Dolní Poohří (dále „DADP“) k tomu, aby se její 6. ročník uskutečnil v Chrámu Chmele a Piva v Žatci. Ponechán byl i zažitý termín na konci dubna tedy 24. a 25. Tato konference je nejen v odborných kruzích tradiční a uznávanou akcí, ale také se z regionální stala nadregionální s přesahem do zahraničí. Zmíněná fakta nás přiměla k tomu, abychom se pokusili o uspořádání, a v tuto chvíli probíhají práce na obsahové náplni konference. Jelikož podtitulem názvu je „Řeka Ohře nás spojuje“, tak jsme oslovili i další spolupořadatele, kteří nám ochotně v této práci pomáhají jako Chrám Chmele a Piva CZ, p.o., SOUSOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o. člen skupiny COOP, Asociace hotelů a restaurací ČR, Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni, časopisy Travelprofi, TIM, týdeník 5+2 dny nebo internetový magazín e-region.cz a probíhá intenzivní příprava. Všechny informace naleznou zájemci v druhé půli února na internetových stránkách www.stopandstay.cz, tedy pozvánku, připravený program i přihlášku, nebo mohou psát na e-mail: konference@dolnipoohri.eu. Těšíme se na vás a věříme, že 6. ročník bude pro všechny zajímavý.

| | | |

Město LounyMěsto ŽatecMěsto KadaňMěsto Klášterec nad OhříÚstecký kraj