O projektu

Tiskové zprávy

Další kolo certifikace regionálních produktů

V pořadí již čtvrté kolo certifikace výrobků, zážitků a služeb, které ponesou titul „Poohří regionální produkt ®“, vyhlašuje Destinační agentura Dolní Poohří. Výrobci či pořadatelé z regionu podél celého toku řeky Ohře se mohou přihlašovat do pátku 14. října.
Certifikát mohou získat původní a regionální výrobci, pořadatelé i poskytovatelé služeb. „Komise posuzuje kvalitu i jedinečnost produktů, které musí pocházet z regionu podél řeky Ohře, ale hledí také na nízký dopad na životní prostředí a podíl ruční práce,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.
Pro návštěvníky regionu představuje logo s modrými vlnkami řeky Ohře snadnou orientaci, jak získat kvalitní a zaručeně místní službu nebo produkt. Destinační agentura Dolní Poohří pak certifikované výrobky a služby propaguje a šíří povědomí o nich mezi turisty. „Výrobci se prezentují a také prodávají na našich akcích, tou nejbližší bude říjnové zakončení oslav výročí narození císaře Karla IV. v Žatci,“ dodává
Destinační agentura Dolní Poohří, která je místním partnerem Asociace regionálních značek ČR, certifikuje služby, výrobky a zážitky již více než rok. Do této chvíle získalo certifikát sedm výrobků, jedna služba a šest zážitků. Patří mezi ně například koštické likéry a pálenky, lounské mošty či kynšperské pivo, mezi ověřené zážitky patří Chmelařské muzeum v Žatci, Radonické májové slavnosti nebo Kdoulování na mlýně v Brlohu. Jejich kompletní přehled je možné najít v katalogu webu www.regionalni-znacky.cz.
Přihlášky i podmínky certifikace jsou ke stažení na www.dolnipoohri.cz. Žadatelé mají čas do 14. října 2016. Hodnotící komise se sejde na konci října.

Oslavy výročí Ohře zakončí oslavy Litoměřicích

24. října skončí v Litoměřicích u Veslařského klubu celoroční série akcí, která připomínala, že letos uplynulo 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři. O programu budeme brzy informovat.

Poohří regionální produkt - 6. výzva

Už více než dvě desítky výrobků, služeb a zážitků nesou titul „Poohří regionální produkt ®“. Další příležitost mají regionální výrobci či poskytovatelé služeb nyní na podzim, kdy Destinační agentura Dolní Poohří, jež značku spravuje, vyhlašuje nové kolo certifikace.
Certifikační komise, která přihlášené výrobky a služby hodnotí, se sešla už pětkrát a značku „Poohří regionální produkt ®“  přidělila již třiadvacetkrát. „Obvykle vyhlašujeme výzvu pro místní podnikatele i organizace dvakrát do roka a letos je tomu také tak. Zájemci mají čas přihlásit se do 20. října,“ informovala ředitelka agentury Libuše Novotná Pokorná, která zároveň připomněla, že od první certifikace značkou Poohří právě uběhnou dva roky. To je důležité upozornění pro držitele těch prvních, neboť certifikáty jsou platné pouze dva roky a bude třeba znovu přihlásit i tyto služby a výrobky. „Pro přihlášené je celý proces certifikace bezplatný,“ upozornila ředitelka. Šesté kolo certifikace proběhne 31. října 2017. Žádost i kritéria získají zájemci na webu www.dolnipoohri.eu/poohri-regionalni-produkt.
Cílem certifikace je propagovat a doporučovat turistům originální výrobky z daného regionu, v tomto případě podél celého toku řeky Ohře. Komise hodnotí nejen regionální charakter, ale také kvalitu, tradici, jedinečnost a podíl ruční práce.  Pro návštěvníky regionu pak představuje logo s modrými vlnkami řeky Ohře, které mohou certifikovaní producenti používat, snadnou orientaci, jak získat kvalitní a zaručeně místní službu nebo produkt. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.

Nový partner Destinační agentury

Novým partnerem Destinační agentury Dolní Poohří se od května letošního roku stal prodejce vozů ŠKODA Auto Myslivec v Podbořanech.

V rámci spolupráce získala agentura nové služební vozidlo ŠKODA Fabia a s flotilou vozidel se v průběhu letošního a příštího roku můžete potkávat na různých společenských akcí. Tou nejbližší je tradiční oslava chmele Dočesná v Žatci, kde bude vystaven model Fabia, který šťastný výherce může s plnou nádrží vyhrát na víkend. Další akcí, kde kromě zmíněné soutěže proběhnou i předváděcí jízdy jsou Slavnosti cibule v Račeticích, které se konají 19. září od 10.00 hod.

 

Křest knihy o kandidátech UNESCO

'Ústecký kraj na cestě ke světovému dědictví' zní název nové knihy, kterou její autoři pokřtí ve středu 9. prosince v Galerii Sladovna v Žatci. Publikace seznámí čtenáře se čtyřmi unikátními lokalitami Ústeckého kraje, které usilují o zápis na seznam Světového dědictví UNESCO.

Žatecká Galerie, kde křest proběhne, sloužila do 70. let 18. století jako obecní sladovna a patří také k  jednomu ze čtyř kandidátů Ústeckého kraje, přesněji ke komplexu chmelařských technických památek města Žatce. Na seznamu míst, která by si zasloužila být zapsána mezi nejvýznamnějšími světovými památkami, je také terezínský pevnostní systém, vystavěný na konci 18. století.  Zatím nejdelší cestu k nominaci urazila Hornická kulturní krajina Krušnohoří, kde společně o zápis usiluje česká i německá strana. Kniha obsahuje nejen zajímavé texty o těchto lokalitách, ale i celou řadu profesionálních fotografií, které dokládají jedinečnost míst. Knihu vydává odbor kultury  Krajského úřadu Ústeckého kraje v rámci oslav 15. výročí kraje.
„Součástí křtu knihy bude i slavnostní předání certifikátů novým držitelům značky „Poohří regionální produkt ®“, kterou od letošního roku Destinační agentura Dolní Poohří certifikuje originální výrobky, služby a zážitky z okolí řeky Ohře,“  říká ředitelka agentury  Libuše Novotná Pokorná. Křest a slavnostní předání začínají v 15,00 hodin.
 

LÉTO s Dolním Poohří

Čtyři výlety za poznáním Saska připravuje na letní sezónu Destinační agentura Dolní Poohří v rámci společného česko-německého projektu. První autobus s turisty z Lounska, Žatecka a Kadaňska vyjede již v sobotu 17. června a jeho cílem bude jedinečný solný trh v Lößnitz.
Všechny výpravy spojuje název Léto s Dolním Poohří a jejich cílem je ukázat obyvatelům tohoto regionu zajímavá místa v Sasku. První z výletů 17. června představí tradici, která saská a česká města v Poohří spojuje, a to historickou solnou stezku. Cílem zájezdu je německé město Lößnitz, kde se každoročně koná velký solný trh. Hned následující sobotu 24. června můžete s Destinační agenturou vyrazit do Annaberg-Buchholz. Cílem návštěvy bude expozice krušnohorské hračky a dřevěného umění Manufaktura snů, čokoládovna a také největší saská kolotočová pouť. O programu dalších výletů budeme však informovat.
Autobus na výlety odjíždí z Loun (zastávka Osvoboditelů a u Luny) v 10.30 do Lößnitz,       v 9.30 hodin do Annabergu a dále přibere turisty v Žatci a Kadani, vždy na autobusovém nádraží. Cena zájezdů je 100 korun, které je potřeba uhradit nejpozději 3 dny před akcí na účet 107-1481330207/0100. V případě prvního zájezdu uveďte heslo LOESNITZ, v případě druhého ANNABERG a připojte své jméno. Vstup na solný trh je zdarma, vstupenka do Manufaktury snů činí 5,50 EUR pro dospělé a 3,50 EUR pro děti. Přihlášky jsou možné také na tel. 731 086 710 a e-mailu info@dolnipoohri.eu.

Přeshraniční projekt Poznáváme se a vzděláváme se navzájem, podpořený z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Fondu malých projektů, začal již vloni na podzim. Jeho součástí byla prezentace na turistických veletrzích v Chemnitz a Drážďanech, na nichž se Destinační agentura Dolní Poohří představila ve společné expozici s německým turistickým svazem Tourismusverband Erzgebirge e.V. Letos pak probíhají workshopy pro pracovníky informačních turistických center měst Dolního Poohří a německých partnerských měst, tedy Klášterce nad Ohří a Großrückerswalde, Kadaně a Aue, Žatce a Thumu, Loun a Zschopau. „Hlavním cílem projektu je zlepšení informovanosti o turistických možnostech na druhé straně hranice a tedy zvýšení přeshraniční turistiky v Euroregionu Krušnohoří,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Libuše Novotná Pokorná.

Zahájení turistické sezony v Dolním Poohří 2017

Kde jinde než u řeky Ohře může odstartovat turistickou sezónu region Dolního Poohří! Letošní zahájení, organizované Destinační agenturou Dolní Poohří, se rozprostře podél řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. Slavnost s Ohřinkou se koná v sobotu 29. dubna.
Zahájení nové turistické sezóny se bude odehrávat na úseku cyklostezky Ohře, značené číslem 6, která kopíruje tok řeky mezi Kláštercem nad Ohří a Kadaní. „Je to velmi příjemný a klidný úsek stezky, vhodný pro rodiny s dětmi. Výlet bude možné absolvovat jak na kole, tak pěšky,“ říká k programu ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.  Na devět kilometrů dlouhém úseku bude turisty čekat šest stanovišť Putování s Ohřinkou. Jde o novou postavičku, která bude provázet Dolním Poohřím především děti. „Na zahájení turistické sezóny Ohřinku poprvé představíme veřejnosti a pokřtíme první  díl nové publikace Putování s Ohřinkou,“ doplnila ředitelka.
Program tedy začne v parku lázní Evženie v Klášterci nad Ohří, odkud v 10,00 hodin odstartují pěší a o hodinu později cyklisté. Cíl výletu bude na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, u hotelu a restaurace Split. Tam také začne v půl jedné odpoledne další program. Zahraje kapela Brass Band, vystoupí kejklíř, děti uvidí pohádku O Kaprovi Divadelního ansámblu BezeVšeho nebo se mohou zapojit do rukodělných dílniček. Do programu je zahrnuto i předání certifikátů Poohří regionální produkt® zástupcům, kteří jej získali v poslední výzvě na konci března letošního roku.
Destinační agentura myslí i na dopravu návštěvníků, zejména těch dětských, kteří by cestu tam i zpět nezvládli. K dispozici bude kyvadlová autobusová doprava, která pojede v 9.15 hodin z autobusového nádraží v Kadani, zpět do Klášterce nad Ohří bude autobus od kadaňského Splitu odjíždět v 15.30 hodin, kdy končí program.

Konference Stop and Stay 2016

Konference cestovního ruchu se letos zastaví v Lounech
Konference 'Stop and Stay', kterou pořádá Destinační agentura Dolní Poohří, se posouvá dále po toku řeky Ohře. Tentokrát se dvoudenní konference o regionálním cestovním ruchu zastaví v Lounech, a to 27. a 28. dubna 2016.
Osmý ročník konference nese podtitul „Ohře spojuje...“. Řeka zde bude pojítkem nejen mezi jednotlivými městy na Ohři a nejrůznějšími turistickými destinacemi, ale také mezi generacemi a mezi neziskovým sektorem a podnikateli. „Konference je zajímavá nejen pro organizace v cestovním ruchu jako jsou infocentra, ale také pro podnikatele, restauratéry, hoteliéry. Rádi bychom opět přizvali studenty středních škol, program bude tedy přizpůsoben i pro mladší generaci,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.
Příspěvky přednášejících představí nové trendy i možnosti financování v cestovním ruchu – odborné přednášky chystají zástupci Západočeské univerzity, CzechTourismu, Ministerstva pro místní rozvoj i Ústeckého kraje. Část příspěvků se bude věnovat také obnově historických památek, včetně prezentace Vernerova mlýna v Brlohu.  Účastníkům se představí partnerská města Dolního Poohří v Německu.  Ani letos nemůže chybět vtipná tečka na konec – tentokrát své aktivity představí sdružení Moře klidu, jež své landartové projekty na severu Čech halí do plánů na zatopení vytěžených hnědouhelných lomů mořskou vodou. Letos poprvé se budou na konferenci prezentovat také čerství držitelé certifikace „Poohří regionální produkt ®“.
Konference se bude konat v Kulturním domě Zastávka v Lounech. Opět bude pro účastníky připravena poznávací exkurze a doprovodný program. „Večerní program se ponese v duchu výročí narození císaře Karla IV., kterému jsou v Lounech věnovány celoroční oslavy. Téma exkurze s podtitulem Atraktivity naživo připravujeme,“ doplnila Libuše Novotná Pokorná.
Prvních pět let se konference Stop and Stay konala v Litoměřicích a před dvěma lety převzala její pořadatelství Destinační agentura Dolní Poohří. Konference se již zastavila v Žatci a Kadani. Letošní konference se uskuteční s podporou Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří a jejími partneři jsou KC Zastávka, Západočeská univerzita v Plzni, CzechTourism, Hospodářská komora, Asociace regionálních značek, Centrum cestovního ruchu Litoměřice, OffroadSafari a sdružení Moře klidu. Mediálně akci podporují internetový magazín www.e-region.cz, časopis pro cestovní ruch Travel profi a časopisy Pohledy AMB a TIM.
Přihlášky je možné již nyní zasílat prostřednictvím internetových stránek www.stopandstay.cz. Na tomto webu je také možno listovat přednáškami z předchozích ročníků konference.

Ohře v proměnách času

Výstava připravená v roce 2015 k výročí 1210 let od první zmínky o řece Ohři v historických pramenech. 

V průběhu letních prázdnin naleznete 17 roll-upů v kongresovém sále Městské knihovny Louny, kde naleznete hlavní a důležité informace o životě okolo řeky Ohře, která je 4 nejdelší řekou v ČR. Více informací naleznete na přiloženém plakátu.

LÉTO s Dolním Poohří 2

Čtyři výlety za poznáním Saska připravuje na letní sezónu Destinační agentura Dolní Poohří v rámci společného česko-německého projektu. První autobus s turisty z Lounska, Žatecka a Kadaňska vyjede již v sobotu 17. června a jeho cílem bude jedinečný solný trh v Lößnitz.
Všechny výpravy spojuje název Léto s Dolním Poohří a jejich cílem je ukázat obyvatelům tohoto regionu zajímavá místa v Sasku. První z výletů 17. června představí tradici, která saská a česká města v Poohří spojuje, a to historickou solnou stezku. Cílem zájezdu je německé město Lößnitz, kde se každoročně koná velký solný trh. Hned následující sobotu 24. června můžete s Destinační agenturou vyrazit do Annaberg-Buchholz. Cílem návštěvy bude expozice krušnohorské hračky a dřevěného umění Manufaktura snů, čokoládovna a také největší saská kolotočová pouť. O programu dalších výletů budeme však informovat.
Autobus na výlety odjíždí z Loun (zastávka Osvoboditelů a u Luny) v 10.30 do Lößnitz,       v 9.30 hodin do Annabergu a dále přibere turisty v Žatci a Kadani, vždy na autobusovém nádraží. Cena zájezdů je 100 korun, které je potřeba uhradit nejpozději 3 dny před akcí na účet 107-1481330207/0100. V případě prvního zájezdu uveďte heslo LOESNITZ, v případě druhého ANNABERG a připojte své jméno. Vstup na solný trh je zdarma, vstupenka do Manufaktury snů činí 5,50 EUR pro dospělé a 3,50 EUR pro děti. Přihlášky jsou možné také na tel. 731 086 710 a e-mailu info@dolnipoohri.eu.

Přeshraniční projekt Poznáváme se a vzděláváme se navzájem, podpořený z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Fondu malých projektů, začal již vloni na podzim. Jeho součástí byla prezentace na turistických veletrzích v Chemnitz a Drážďanech, na nichž se Destinační agentura Dolní Poohří představila ve společné expozici s německým turistickým svazem Tourismusverband Erzgebirge e.V. Letos pak probíhají workshopy pro pracovníky informačních turistických center měst Dolního Poohří a německých partnerských měst, tedy Klášterce nad Ohří a Großrückerswalde, Kadaně a Aue, Žatce a Thumu, Loun a Zschopau. „Hlavním cílem projektu je zlepšení informovanosti o turistických možnostech na druhé straně hranice a tedy zvýšení přeshraniční turistiky v Euroregionu Krušnohoří,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Libuše Novotná Pokorná.

| | | |

Město ŽatecÚstecký krajMěsto LounyMěsto Klášterec nad OhříMěsto Kadaň