O projektu

Ke stažení

Pravidla fotosoutěže 2019

Fotografická soutěž „POOHŘÍ VAŠÍM OBJEKTIVEM“

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s. vyhlašuje fotografickou soutěž o nejkrásnější fotografie z oblasti Dolního Poohří.
 

Přílohy:

Na vlně zážitků po Dolním Poohří

Nový propagační materiál s názvem „Na vlně zážitků po Dolním Poohří“ vydala Destinační agentura Dolní Poohří na začátku letošního roku.
Brožura slouží jako inspirace k návštěvě zajímavostí Dolního Poohří a to jak turistům, tak místním občanům. Na 28 stránkách se prezentuje 12 atraktivit z oblasti Klášterecka, Kadaňska, Žatecka, Lounska, Postoloprtska, Podbořanska Chomutovska a Jirkovska. Publikaci získáte na všech infocentrech Dolního Poohří nebo si ji můžete prohlédnout a stáhnout na webových stránkách www.dolnipoohri.cz.
Již nyní připravujeme další vydání této zážitkové brožury, aby stejně jako letos byla připravena pro nadcházející turistickou sezonu.

Kromě této publikace najdete v infocentrech i další nové materiály, které vydal Odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje a to Jízdní řád a mapu sítě linek veřejné dopravy v Ústeckém kraji. 

Tak neseďte doma a vydejte se na „Vlně zážitků i poznání do Dolního Poohří“ na výlet.

Přílohy:

Výroční zpráva 2012

Výroční zpráva Destinační agentury Dolní Poohří za rok 2012 je dostupná dle Statutu agentury v sídle organizace resp. v její provozovně na adrese Masarykova 356, Žatec.

Mapa Dolního Poohří

Mapa Dolního Poohří ve formátu A3 s malovanými a krátkými popisky zajímavostí včetně QR kodu této oblasti.

Přílohy:

Představení regionu Dolní Poohří 2013

Již poněkolikáté se vždy na začátku turistické sezony organizuje Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism představení regionů ČR odborníkům v cestovném ruchu. Jedná se o průvodce, středoškolské a vysokoškolské učitele, touroperátory a další, kterým 19. března byly představeny Severozápadní Čechy a tedy i Dolní Poohří. Prezentace z této akce je níže ke stažení.

Nový průvodce Žatec - Dolní Poohří v prodeji

Nový průvodce města Žatec obahuje i tipy na výlet do blízkého okolí tedy do oblasti Dolního Poohří.

Průvodce je k zakoupení v informačním centru u radnice a v Chrámu Chmele a Piva za cenu 49,- Kč v české nebo německé mutaci.

Ukázky a zároveň tipy na výlet naleznete níže.

fotografie Obálka průvodce

fotografie nejaký delší popisek

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Napsali o nás...

Naše snahy o zviditelnění Dolního Poohří přinášejí většinou kladné ohlasy zejména v tisku a jejich příklady uvádíme níže.

Pokud by nám něco uteklo, prosíme Vás o zaslání informací v jaké tiskovině jste o nás četli spolu s fotografií článku (formát JPG, PDF) na e-mail info@dolnipoohri.eu

Časopisy: AHR Fórum, AMB, Travel profi - seriál o Dolním Poohří, Kam po Česku, TIM, aj...

Noviny: 5x2 dny, Mladá Fronta Dnes

 

 

Přílohy:

fotografie AHR Forum - říjen 2012

fotografie Travel profi - 10/2012

fotografie AMB - podzim 2012

fotografie 5+2dny - 1. 11. 2012

fotografie MF Dnes - 30.10.2012

Leták Nej z DP

Nové městské informační centrum v Lounech

Od tohoto týdne se může město Louny pyšnit novým informačním centrem, které bude sloužit návštěvníkům i samotným obyvatelům města.
Nové prostory našlo v přízemí rohového domu, kde se protíná Mírové náměstí a ulice Pražská. Slavnostní otevření se uskutečnilo v pondělí 24. března úderem 12. hodiny a pro veřejnost funguje od úterní deváté hodiny. Infocentrum určitě nepřehlédnete, jelikož jej zdobí výrazná zelená barva. A co zde naleznete za služby. Je jich celá řada tedy od poskytování informací o městě a okolí, o konání kulturních či sportovních akcí přes volně dostupné propagační materiály až po prodej různých turistických suvenýrů. Nová je i provozní doba Po - Ne 9-17 hod.
Lounské městské informační centrum bylo posledním z infocenter Dolního Poohří, které bylo renovováno a přestěhováno do nových prostor. Stejnou cestou již v září loňského roku prošlo městské infocentrum v Kadani, které se přestěhovalo z budovy radnice do ulice Jana Švermy 7. Úspěšnou renovaci a tím i zvětšení prostor pro návštěvníky má od loňského roku také infocentrum v Žatci. Zlepšení prostor na začátku letošního roku má městské informační centrum v Klášterci. Myslím, že místní obyvatelé i turisté změny uvítají a budou častými návštěvníky těchto informačních bodů, které jsou většinou prvním místem při návštěvě města a regionu Dolní Poohří.

Zahájení turistické sezony 2014

26. dubna 2014 od 10.00 do 14.00 hod. proběhne historicky druhé zahájení turistické sezony v Dolním Poohří, které se uskuteční ve spolupráci s Povodím Ohře, s.p. - závod Chomutov na vodním díle Nechranice. Pro návštěvníky je připraven den otevřených dveří s komentovanou prohlídkou. Doplňkem zahájení jsou Farmářské trhy a možnost absolvovat s dětmi Dračí cestu v nedalekém Březně u Chomutova. Dále se na cestě k přehradě můžete setkat s kolonou historických vozidel, jež budou projíždět okolím Nechranic mezi 13.00 - 15.00 hodinou. A pokud toho ještě nebudete mít dost, tak 27. dubna se od 10.00 hod vítá jaro a probouzí březenský drak Severus. Těšíme se, že s námi prožijete návštěvu "Na vlně zážitků a poznání na řece Ohři".

Přílohy:

1 |

Město ŽatecMěsto Klášterec nad OhříÚstecký krajMěsto KadaňMěsto Louny