Destinační fond

Členové destinačního fondu

CHRÁM CHMELE A PIVA

Chrám Chmele & Piva je zábavný a poučný turistický komplex sahající svými kořeny do bohatých tradic žateckého chmelařského regionu. Atraktivní prohlídky zaujmou široké spektrum návštěvníků. Rozličná náplň jednotlivých prohlídek  je vhodná pro všechny věkové kategorie. Také rodiny s dětmi zde najdou aktivity procelodenní výlet. Během návštěvy turistického komplexu se Vám odhalí nejedno tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

Více informací naleznete na www.chchp.cz.

Obec BŘEZNO u Chomutova

Obec Březno leží 7 km jižně od města Chomutov. Obec tvoří 8 místních částí - Březno, Denětice, Holetice, Kopeček, Nechranice, Stranná, Střezov a Vičice, v nichž žije celkem 1311 obyvatel.
Vzhledem ke své velikosti může obec místním občanům nabídnout komfort v podobě pošty, základní i mateřské školy, policie, několika obchodů a restaurací. V posledních deseti letech se díky značným investicím do komunikací, čistírny odpadních vod, místního zdravotního střediska, kotelny aj. podařilo vylepšit ráz obce a zkvalitnit život v obci., za který získala v roce 2009 ocenění Bílou stuhou v soutěži Vesnice roku a v roce 2010 se stala Vesnicí roku Ústeckého kraje.

Více informací naleznete na www.obecbrezno.cz.

Svazek obcí PODBOŘANSKO

Svazek obcí Podbořansko se rozkládá v jihozápadní části okresu Louny, a tedy i Ústeckého kraje. Sousedí s krajem Středočeským, Plzeňským a Karlovarským. Členy svazku jsou tato města a obce:

Město Podbořany, město Kryry, město Vroutek, město Blšany, městys Nepomyšl, obec Krásný Dvůr, obec Lubenec, obec Petrohrad, obec Blatno u Jesenice, obec Očihov a obec Podbořanský Rohozec. Území Svazku se rozkládá na ploše 33 789 ha a žije zde asi 16 102 obyvatel. Svazek byl ustaven na Valné hromadě Svazku obcí Podbořanska, dne 24. 4. 2003.

Více informací naleznete na www.podboransko.cz

Město LounyMěsto KadaňÚstecký krajMěsto ŽatecMěsto Klášterec nad Ohří