Aktuality

Aktuality

Zahájení turistické sezony 2019

Turistická sezóna v Dolním Poohří začne v roce 2019 vskutku turisticky. Zahájení proběhne v rámci tradičního Prtského špacíru, pěší a cyklistické túry okolím Postoloprt, v sobotu 13. dubna. Ani letos nemohou na zahájení sezóny chybět pohádkové postavy z Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie.
Program v Postoloprtech, kde budou trasy Prtského špacíru začínat, startuje 13. dubna v 10 hodin. Slavnostního zahájení se ujme a turistům se představí nový ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Bc. Lukáš Pichlík, pochodníky přivítá též starosta města Postoloprty Mgr. Zdeněk Pištora a předseda správní rady Destinační agentury Jaroslav Špička. „Sezónu v Dolním Poohří zahájí především trojice našich pohádkových bytostí – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. Hlavně děti se mohou těšit na zábavné scénky a soutěže, chybět nebude hudba,“ doplnil program Lukáš Pichlík.
Pro malé i velké turisty budou připraveny trasy od 8 do 42 kilometrů, které je zavedou na zajímavá místa Dolního Poohří. Jedna z nich povede na zámek Nový Hrad v Jimlíně, který nabídne všem účastníkům pochodu prohlídky zdarma a zároveň krátký šermířský program. Dětem bude určena pohádková trasa, během níž budou plnit úkoly a zavede je též na návštěvu do rodinné farmy ve Vrbce. Registrace účastníků pochodu bude probíhat od 9 do 11 hodin. V cíli je čekají pamětní listy a drobné dárky.
Zahájení turistické sezóny v Dolním Poohří postupně putuje podél toku Ohře, vloni se slavnost konala mezi chmelařskými památkami Pražského předměstí v Žatci. Přes velmi chladné počasí dorazily stovky návštěvníků.

Město LounyMěsto Klášterec nad OhříÚstecký krajMěsto ŽatecMěsto Kadaň