Aktuality

Aktuality

OSLAVA ŘEKY OHŘE

Poslední červencová sobota už tradičně patří Oslavě řeky Ohře. Ta letos dopluje do dalšího města – do Žatce. Destinační agentura Dolní Poohří připravuje zábavný program na sobotu 27. července ve spolupráci s Technickou správou města Žatce.
Oslavy se totiž budou odehrávat nedaleko řeky Ohře, ve sportovním areálu u žateckého koupaliště. Program pro malé i velké návštěvníky bude připraven od 14 do 18 hodin a začne průvodem od řeky Ohře ke koupališti. V průvodu samozřejmě nebudou chybět postavičky Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. K příjemné pohodě bude hrát kapela Brass Band, děti pobaví pohádka a kouzelník Tomas Lupino. „Zpestřením oslavy bude letos vystoupení žateckých bubeníků, mezi něž se chystá vmísit i dětmi oblíbený Lupino,“ prozradila k programu ředitelka pořádající Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná.
Kulturní program doplní řemeslné stánky a občerstvení s regionálními produkty z Dolního Poohří. Pro děti chystají pořadatelé netradiční hernu a jízdy na koních. Sportovní areál u řeky Ohře nabízí víceúčelové hřiště, ovál pro in-line bruslení, herní prvky pro děti i venkovní posilovnu. Najdete ho na souřadnicích 50.3253N, 13.5244E. Vstup do areálu bude zdarma.
Historicky první oslava řeky Ohře v tomto regionu se konala v Kadani a bylo to u příležitosti oslav 1210 let od první písemné zmínky o Ohři. V dalším roce pak oslavy putovaly na zámek do Klášterce nad Ohří a byly spojeny s výročím 700 let od narození Karla IV.

Město LounyÚstecký krajMěsto KadaňMěsto ŽatecMěsto Klášterec nad Ohří