Aktuality

Aktuality

POOHŘÍ VAŠÍM OBJEKTIVEM 3 - výsledky fotosoutěže

Snímek letního dne u zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku, nazvaný Definice léta, se stal vítězem letošního ročníku fotografické soutěže Poohří vaším objektivem. Jeho autor Filip Trubač si ze slavnostního vyhlášení odnesl cenu v podobě poukázky na fotografické práce, stejně jako další čtyři ocenění. Porota letos vybírala z rekordního množství snímků.
„Výběr byl letos nesmírně náročný, sešlo se rekordních 150 fotografií od 24 autorů. Někteří se účastní soutěže pravidelně, ale přibyli i noví autoři,“ řekla při předávání cen ředitelka pořádající Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná. Nejčastějším námětem snímků v soutěži byla příroda v okolí Ohře, často se objevovaly motivy západu Slunce. „Cenu jsme si přichystali také pro dvanáctiletého Radima Volaříka. Poprvé se totiž podařilo obsadit i dětskou kategorii a věřím, že další děti s fotoaparáty budou následovat.“
Velká část z přihlášených fotografů si nenechala ujít slavnostní zakončení soutěže, které se konalo v žateckém Chmelařském muzeu. Ti měli možnost jako první si prohlédnout připravenou výstavu vybraných snímků a domů si odnášeli stolní kalendář s dvaapadesáti soutěžními fotografiemi. Další fotografie z Dolního Poohří pak Destinační agentura použila pro sadu dvanácti kapesních kalendáříků. Výstava soutěžních fotografií bude od začátku příštího roku k vidění ve vstupu do Chrámu chmele a piva v Žatci a Destinační agentura plánuje, že bude potom dál putovat Dolním Poohřím. Na jaře příštího roku vyhlásí agentura další ročník fotosoutěže, a tak všem fotografům ředitelka na závěr popřála dobré světlo na cestách.
Vyhlášení vítězů fotografické soutěže předcházelo předávání certifikátů „Poohří regionální produkt ®“, o nichž rozhodovala na konci října odborná komise. Po dvou letech své certifikáty obhájili například manželé Kantovi se svou lubeneckou vitrážnickou dílnou či kdoulování ve Vernerově mlýně. Nově certifikáty originality a kvality z Poohří převzala Miluše Procházková, vyrábějící Podbořanské pralinky, a včelař František Korytár z Výškova u Loun. Značku mohou nově používat také paštiky Čongrády z Ležek u Lubence, Voříškovy uzeniny z Lenešic, Ekologické centrum Dymnivka při Domě dětí a mládeže Postoloprty a provozovatel jachtařských tréninků na Nechranicích Yacht Club CERE. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.
Výsledky fotosoutěže:
1. místo - Filip Trubač - Definice léta
2. místo - František Vlásek - Džungle na Ohři
3. místo - Kateřina Havlíčková - Zlatavý podzim
4. místo - Martin Motlík - Podzim začíná
5. místo - Roman Haspeklo - Oblík

Město ŽatecMěsto KadaňMěsto LounyÚstecký krajMěsto Klášterec nad Ohří