Aktuality

Aktuality

OSLAVA ŘEKY OHŘE

Poslední červencová sobota už tradičně patří Oslavě řeky Ohře. Ta letos dopluje do dalšího města – do Žatce. Destinační agentura Dolní Poohří připravuje zábavný program na sobotu 27. července ve spolupráci s Technickou správou města Žatce.
Oslavy se totiž budou odehrávat nedaleko řeky Ohře, ve sportovním areálu u žateckého koupaliště. Program pro malé i velké návštěvníky bude připraven od 14 do 18 hodin a začne průvodem od řeky Ohře ke koupališti. V průvodu samozřejmě nebudou chybět postavičky Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. K příjemné pohodě bude hrát kapela Brass Band, děti pobaví pohádka a kouzelník Tomas Lupino. „Zpestřením oslavy bude letos vystoupení žateckých bubeníků, mezi něž se chystá vmísit i dětmi oblíbený Lupino,“ prozradila k programu ředitelka pořádající Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná.
Kulturní program doplní řemeslné stánky a občerstvení s regionálními produkty z Dolního Poohří. Pro děti chystají pořadatelé netradiční hernu a jízdy na koních. Sportovní areál u řeky Ohře nabízí víceúčelové hřiště, ovál pro in-line bruslení, herní prvky pro děti i venkovní posilovnu. Najdete ho na souřadnicích 50.3253N, 13.5244E. Vstup do areálu bude zdarma.
Historicky první oslava řeky Ohře v tomto regionu se konala v Kadani a bylo to u příležitosti oslav 1210 let od první písemné zmínky o Ohři. V dalším roce pak oslavy putovaly na zámek do Klášterce nad Ohří a byly spojeny s výročím 700 let od narození Karla IV.

Zážitkový den s Dolním Poohří

Víte, že Destinační agentura Dolní Poohří připravila ve spolupráci s několika subjekty zážitkový den pro děti, kterého se mohou zúčastnit v rámci prázdninových příměstských táborů? Mezi vybrané zážitky patří návštěva vitrážového muzea v Lubenci a rozhledny Vochlice v Libyni, nebo jachting na Nechranické přehradě či paintball a prohlídka račetické cibulárny. Kdy, jaký zážitek a s kým se akce můžete zúčastnit najdete v následujícím přehledu:

12. 7. Příměstský tábor "Malý turista" - jachting na Nechranicích, DDM Volňásek Klášterec nad Ohří, www.volnasek.klnet.cz

17. 7. Jachting na Nechranicích, DDM Postoloprty, www.postoloprty.cz/ddm.asp

8. 8. Vitráže Lubenec a Vochlická rozhledna, Městská knihovna Žatec, www.mekzatec.cz/novinky/195-leto-s-knihovnou

22. 8. Paintball a račetická cibulárna, Městská knihovna Žatec, www.mekzatec.cz/novinky/195-leto-s-knihovnou

Tak co, už jste přhlášeni?

Závěrem děkujeme za přípravu pracovníkům zmíněných organizací a přejeme účastníkům krásné prázdninové zážitky.

 

Přílohy:

POOHŘÍ VAŠÍM OBJEKTIVEM - 3. ročník

Na své toulky po Dolním Poohří si nezapomeňte přibalit fotoaparát. Povedené snímky pamětihodností nebo přírody pak můžete poslat do fotografické soutěže, kterou už potřetí vyhlašuje Destinační agentura Dolní Poohří. Čas na zaslání fotografií je až do konce října.
Soutěže, nazvané „Poohří vašim objektivem“, se mohou zúčastnit amatérští, ale i profesionální fotografové, a to včetně dětí, pro něž je vyhlášena samostatná kategorie. Snímky musí geograficky pocházet z území Dolního Poohří. Témata jsou velmi široká, a sice 'Historie, památky nebo turistické zajímavosti' a 'Příroda, krajina a řeka Ohře'. I letos jsou připraveny pro vítěze ceny. Na první tři z kategorie dospělých i dětí čekají poukazy na fotografické práce a na další soutěžící upomínkové předměty z Dolního Poohří.
„V obou předchozích ročnících se nám sešlo vždy kolem stovky snímků od desítek fotografů. Nejčastějšími tématy byly v minulosti příroda, včetně samotné řeky Ohře, a historické památky,“ prozradila k předchozím ročníkům ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná.
Uzávěrka soutěže je 31. října a výsledky budou po zhodnocení komisí vyhlášeny v průběhu listopadu. Destinační agentura pak fotografie používá pro propagaci regionu Dolního Poohří. „Stejně jako v minulosti chceme fotky, a to nejen ty vítězné, použít na výrobu stolního kalendáře a kapesních kalendáříků na další rok. Tato forma prezentace měla zatím největší úspěch,“ vysvětluje Libuše Novotná Pokorná. Na podzim pak budou nejlepší fotografie vystaveny v Žatci.
Do soutěže jsou přijímány pouze digitální fotografie ve formátu jpg s maximální velikostí 5 MB a minimálním rozlišením 2480x1748 px. Každý účastník může přihlásit nejvýš deset snímků. K fotografii nezapomeňte připojit kontaktní údaje a ideálně i stručný popis místa. Fotky posílejte na e-mailovou adresu info@dolnipoohri.eu.

Nové webové stránky již brzy

Ústecký krajMěsto LounyMěsto KadaňMěsto Klášterec nad OhříMěsto Žatec