Aktuality

Aktuality

Nový web spuštěn! - www.dolnipoohri.cz

Spustili jsme nové webové stránky.
www.dolnipoohri.cz

Výběrové řízení

Destinační agentura Dolní Poohří vyhlašuje výběrové řízení na pozici Asistent / ka ředitele.


Náplň práce:
- Destinační fond (aktivní vyhledávání partnerů DMO, komunikace se subjekty v cestovním ruchu)
- Koordinace regionálních produktů POOHŘÍ® a komunikace s certifikovanými subjekty
- Koordinace projektů s německými partnery (Krušnohorská pivní stezka)
- Administrativní práce
- Osobní účast na veletrzích cestovního ruchu

 

Požadujeme:
- znalost německého jazyka na komunikativní úrovni (anglický jazyk výhodou)
- minimálně SŠ vzdělání s maturitou
- flexibilita
- spolehlivost
- komunikativní schopnosti
- aktivní řidič – řidičský průkaz sk. B
- zkušenosti v turismu výhodou

 

Nabízíme:
- zajímavé pracovní prostředí
- služební telefon
- služební notebook
- benefity ve formě stravenek

 

Životopis a motivační dopis můžete zasílat na adresu reditel@dolnipoohri.cz nebo poštou na Nám. Prokopa Velkého 1951, Žatec 438 01 do 10. dubna 2020.
Pro více informací kontaktujte výše zmíněnou e-mailovou adresu.

Vítězové fotosoutěže

Dospělí - 1. místo Dospělí - 1. místo

Vítězi letošní fotografické soutěže se stali:

 

Kategorie DOSPĚLÍ:

1. místo - Kateřina Peksová 

2. místo - Pavel Hendrych

3. místo - Petr Kozelek

4. místo - Pavel Melicherčík

5. místo - Vladimír Jakub Mitura

 

Kategorie DĚTI:

1. místo - Tereza Dlouhá

2. místo - Michal Valenta

3. místo - Karolína Benešová

4. místo - Kateřina Suchánková

5. místo - Lucie Slivkaničová

 

Zvláštní ceny:

za panoramatický snímek - Karel Beneš

za momentku - Jana Kučerová

za originální nápad - Miroslava Šindelářová

za snímek Život v Poohří - Petr Hernády

 

Vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme. Pokud si někdo nevyzvedl cenu na předání v Lounech, může si ji vyzvednout po předchozí domluvě v sídle DADP v Žatci. Každý zúčastněný má připraven alespoň malý balíček.

fotografie Dospělí - 2. místo

fotografie Dospělí - 3. místo

fotografie Dospělí - 4 místo

fotografie Dospělí - 5. místo

fotografie Děti - 1. místo

fotografie Děti - 2. místo

fotografie Děti - 3. místo

fotografie Děti - 4. místo

fotografie Děti - 5. místo

fotografie Originální nápad

fotografie Život v Poohří

fotografie Momentka

fotografie Panoramatický snímek

Když jsem šel poprvé do školy

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci slavnostně otevřelo výstavu Když jsem šel poprvé do školy. V budově muzea (Husova 678 v Žatci) představuje početnou sbírku českých i zahraničních slabikářů Ing. Zdeňky Markovičové z Vyškova na Moravě, která za ni v roce 2014 získala diplom – „pozoruhodná sbírka" od Klubu sběratelů kuriozit.

Výstava je doplněna nejen starými kalamáři, lahvičkami od inkoustů, psacími potřebami a vysvědčeními ze sbírky Ondřeje Vonky ze Žatce a muzea, ale i interaktivními prvky pro děti. Školní lavice zapůjčil Městys Měcholupy z bývalé školy v Želči.

 

Navštívit ji můžete do 10. listopadu 2019.

Prohlídky s princeznou Magdalénkou

Zámek Stekník zve děti na kostýmované prohlídky s princeznou Magdalénkou. Děti se odlehčenou, zábavnou formou seznámí nejen s historií zámku, ale princezna jim představí také několik zajímavých předmětů, které naši předkové používali ke každodenní práci, úkolem dětí bude uhodnout, k čemu předměty sloužily.
Vstupné: dospělí….100,-Kč, snížené ……..70,-Kč, děti do 6 let…….20,-Kč, rodinné…..…260,-Kč

Kdy: 24.-25.8. 2019 od 10,30 do 15,30 h. (dětské prohlídky vždy v půl, klasické prohlídky i. okruhu v celou hodinu, II. okruh toho dne uzavřen).

 

Vhodné pro děti do 10 let.

Zisk certifikátu Českého systému kvality služeb

Destinační agentura Dolní Poohří je opět držitelem certifikátu Českého systému kvality služeb. Certifikát je veden agenturou CzechTourism. 

Konference Stop & Stay

Letos se uskuteční již 11. rořník konference Stop & Stay. Informace v přiložených souborech.

Přílohy:

Zahájení turistické sezony 2019

Turistická sezóna v Dolním Poohří začne v roce 2019 vskutku turisticky. Zahájení proběhne v rámci tradičního Prtského špacíru, pěší a cyklistické túry okolím Postoloprt, v sobotu 13. dubna. Ani letos nemohou na zahájení sezóny chybět pohádkové postavy z Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie.
Program v Postoloprtech, kde budou trasy Prtského špacíru začínat, startuje 13. dubna v 10 hodin. Slavnostního zahájení se ujme a turistům se představí nový ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Bc. Lukáš Pichlík, pochodníky přivítá též starosta města Postoloprty Mgr. Zdeněk Pištora a předseda správní rady Destinační agentury Jaroslav Špička. „Sezónu v Dolním Poohří zahájí především trojice našich pohádkových bytostí – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. Hlavně děti se mohou těšit na zábavné scénky a soutěže, chybět nebude hudba,“ doplnil program Lukáš Pichlík.
Pro malé i velké turisty budou připraveny trasy od 8 do 42 kilometrů, které je zavedou na zajímavá místa Dolního Poohří. Jedna z nich povede na zámek Nový Hrad v Jimlíně, který nabídne všem účastníkům pochodu prohlídky zdarma a zároveň krátký šermířský program. Dětem bude určena pohádková trasa, během níž budou plnit úkoly a zavede je též na návštěvu do rodinné farmy ve Vrbce. Registrace účastníků pochodu bude probíhat od 9 do 11 hodin. V cíli je čekají pamětní listy a drobné dárky.
Zahájení turistické sezóny v Dolním Poohří postupně putuje podél toku Ohře, vloni se slavnost konala mezi chmelařskými památkami Pražského předměstí v Žatci. Přes velmi chladné počasí dorazily stovky návštěvníků.

Fotosoutěž Dolního Poohří 2018

Na své výlety kolem řeky Ohře si nezapomeňte přibalit fotoaparát. Destinační agentura Dolní Poohří opět vyhlašuje fotografickou soutěž pro amatéry i profesionály. Od května do října můžete posílat své snímky. Letošní novinkou je kategorie Cyklostezka Ohře.
„Poohří vašim objektivem“ je soutěž pro každého – své snímky z Dolního Poohří mohou posílat profesionálové, amatéři, ale také děti, které mají svou vlastní kategorii. Soutěž si získává každým rokem větší popularitu – vloni dorazilo už 150 fotografií od 24 autorů.  „Výběr nejlepších snímků je čím dál náročnější, ale jsme moc rádi, že se vloni zapojily také děti,“ říká k tomu ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná. Vítězem loňského ročníku se stal Filip Trubač se snímkem nazvaným Definice léta.
Destinační agentura využívá fotografie pro propagaci Dolního Poohří. Vyšel například stolní kalendář s 53 krásnými fotografiemi a sada malých kapesních kalendáříků. Každoročně putuje výstava nejlepších snímků po regionu. „Aktuálně jsou fotografie vystaveny v kostele svatého Jiljí v Libyni a v květnu se přesunou do Obchodního centra Fontána v Teplicích, kde připravujeme velkou prezentaci Dolního Poohří,“ prozradila ředitelka.
Fotografové si mohou vybírat z těchto témat: Historie, památky nebo turistické zajímavosti a Příroda, krajina a řeka Ohře. Letošní novinkou je pak kategorie Cyklostezka Ohře. „Cyklistika podél řeky Ohře je velmi populární, a tak chceme fotografy povzbudit, aby své výlety zaznamenávali fotoaparátem,“ doplnila Libuše Novotná Pokorná.
I letos jsou připraveny pro vítěze ceny. Na první tři z kategorie dospělých i dětí čekají poukazy na fotografické práce a na další soutěžící upomínkové předměty z Dolního Poohří. Termín pro zasílání fotografií prostřednictvím e-mailové adresy info@dolnipoohri.eu končí 31. října. Výsledky se autoři dozví na slavnostní vernisáži.
Do soutěže jsou přijímány pouze digitální fotografie ve formátu jpg s maximální velikostí 5 MB a minimálním rozlišením 2480x1748 px. Každý účastník může přihlásit nejvýš deset snímků. K fotografii nezapomeňte připojit kontaktní údaje a ideálně i stručný popis místa.

Holky z porcelánu

Expozice Holky z porcelánu
Nahlédněte s námi pod pokličku výroby porcelánu a navštivte naši novou expozici Holky z porcelánu u největšího českého výrobce porcelánu Thun 1794 a.s. v Klášterci nad Ohří.
Exkurze začíná v recepci samotné expozice, dále se přes firemní vzorkovnu dostane návštěvník až do vlastního výrobního procesu porcelánu. Pro dětské návštěvníky je připravena Porcelánová školička, kde si malí návštěvníci mohou vyzkoušet práci dekoratérů porcelánu. Sami si ozdobí porcelánový výrobek, který jim může dlouho připomínat návštěvu porcelánky Thun 1794 a.s.
Na závěr prohlídky si návštěvníci mohou v podnikové prodejně vybrat ze široké nabídky porcelánového zboží.

Samotná expozice byla inspirována filmem Holky z porcelánu režiséra Juraje Herze, který se v roce 1974 právě v interiérech klášterecké porcelánky natáčel.

 

Vstupné:
140 Kč/os.
Rodinné vstupné - 320 Kč
Porcelánová školička - 60 Kč/os.

Otevírací doba:
Po - pá 8,30 - 15,00 hod.
Prohlídkové okruhy - 9,00 a 13,00 hod.

Kontakty:
Thun 1794 a.s., Pražská 435, 431 51  Klášterec nad Ohří
www.thun.cz, holkyzporcelanu@thun.cz, 702 222 853

https://www.thun.cz/cz/info/147-exkurze-klasterec.html

1 |

Město LounyMěsto KadaňMěsto ŽatecÚstecký krajMěsto Klášterec nad Ohří