Aktuality

Aktuality

Zahájení turistické sezony 2018

Symbol chmelařského Žatce skřítek Hopík a pohádková postavička Ohřinka odstartují společně další turistickou sezónu v Dolním Poohří. Stane se tak první dubnový den v Žatci. Program nabídne zábavu pro děti i dospělé, vstupy na chmelařské atrakce zdarma i křest nových publikací o Dolním Poohří.
Oslavy, které pořádá Destinační agentura Dolní Poohří, se budou odehrávat na náměstí Prokopa Velkého v Žatci, v centru historických chmelařských staveb, které kandidují na seznam světového dědictví UNESCO. Spolupořadateli zahájení jsou letos Chrám Chmele a Piva, Chmelařské muzeum a město Žatec.
„Hlavními postavami zahájení v neděli 1. dubna budou naše Ohřinka a žatecký Hopík, dorazí i Ohřínek a víla Egerie,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Libuše Novotná Pokorná.  Akce vypukne ve 13 hodin nástupem Chmelobrany včetně její dětské skupiny. Historickým klíčem otevřou zástupci města Žatce a Chmelobrany Chmelový maják a zahájí tím jeho novou návštěvnickou sezónu. Součástí zahajovacího ceremoniálu bude též křest nových turistických publikací, které vydává Destinační agentura Dolní Poohří.
Po hudebním vystoupení  žatecké folkové skupiny TFC bude připravena kuchařská show  Věry Bauerové z libochovické restaurace Pamplona. „Všechna připravovaná jídla budou souviset s chmelem či pivem a jejich ingredience budou velkým překvapením. Vařit se bude na pivu ze Žateckého pivovaru,“  prozrazuje Libuše Novotná Pokorná. Kromě toho bude restaurace Chrámu Chmele a Piva po celý den točit zelené pivo a dobroty nabídnou i stánky s regionálními produkty z Poohří. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet originální pivní šlapohyb – pojízdnou hospodu Chmelobrany, poháněnou silou pijáků. „Atrakcí, která v Žatci ještě nebyla, se jistě stanou dva historické kolotoče. Zájemce bude vozit také kočár s koňmi,“ dodává ředitelka Destinační agentury. Chmelařské muzeum vystaví unikátní pivní betlém. Otevřeno bude, stejně jako v Chrámu Chmele a Piva, zdarma.
Během odpoledne se budou moci návštěvníci zaposlouchat do hudebních vystoupení skupiny TFC a divadelní ansámbl Bezevšeho potěší děti představením Z pohádky do pohádky. Program bude končit přibližně kolem páté hodiny.

7. VÝZVA PRO REGIONÁLNÍ VÝROBCE

Posedmé se v březnu sejde komise, která rozhoduje o udělení certifikátů „POOHŘÍ regionální produkt ®“. Výrobci, poskytovatelé služeb či organizátoři z regionu podél řeky Ohře mají čas do 19. března, aby přihlásili své výrobky, služby nebo zážitky.
Certifikace pod vedením Destinační agentury Dolní Poohří probíhá už třetím rokem a katalog originální výrobků, služeb a zážitků z regionu Poohří obsahuje téměř tři desítky položek. Certifikát jedinečnosti získaly slané i sladké dobroty, nechybí ani nápoje včetně několika druhů piv i víno, řada originálních suvenýrů a dekorací a také několik zážitků, které návštěvníci nemohou prožít nikde jinde než v Poohří.
Kdo seznam rozšíří, rozhodne odborná komise 27. března v Žatci. Hodnotí nejen regionální charakter, ale také kvalitu, tradici, jedinečnost a podíl ruční práce. Žádost i kritéria získají zájemci na webu www.dolnipoohri.eu/poohri-regionalni-produkt. Proces certifikace je bezplatný. Certifikáty jsou platné dva roky a úspěšní žadatelé mohou modrobílé logo, symbolizující tok řeky, využívat na svých výrobcích či provozovnách. O jejich propagaci se pak stará i Destinační agentura.
„Na tuto turistickou sezónu připravujeme novou publikaci „Vychutnejte si Dolní Poohří“, která umožní návštěvníků vyzkoušet si certifikované zážitky a nahlédnout pod pokličku producentům z Dolního Poohří,“ prozradila Libuše Novotná Pokorná, ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří. Magazín bude mít premiéru na zahájení turistické sezóny 1. dubna v Žatci.
Cílem certifikace je propagovat a doporučovat turistům originální výrobky z daného regionu, v tomto případě podél celého toku řeky Ohře. Pro návštěvníky regionu  představuje logo snadnou orientaci, jak získat kvalitní a zaručeně místní službu nebo produkt. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.

Nové webové stránky již brzy

Město KadaňMěsto LounyMěsto Klášterec nad OhříÚstecký krajMěsto Žatec