Aktuality

Aktuality

Prohlídky s princeznou Magdalénkou

Zámek Stekník zve děti na kostýmované prohlídky s princeznou Magdalénkou. Děti se odlehčenou, zábavnou formou seznámí nejen s historií zámku, ale princezna jim představí také několik zajímavých předmětů, které naši předkové používali ke každodenní práci, úkolem dětí bude uhodnout, k čemu předměty sloužily.
Vstupné: dospělí….100,-Kč, snížené ……..70,-Kč, děti do 6 let…….20,-Kč, rodinné…..…260,-Kč

Kdy: 24.-25.8. 2019 od 10,30 do 15,30 h. (dětské prohlídky vždy v půl, klasické prohlídky i. okruhu v celou hodinu, II. okruh toho dne uzavřen).

 

Vhodné pro děti do 10 let.

Zisk certifikátu Českého systému kvality služeb

Destinační agentura Dolní Poohří je opět držitelem certifikátu Českého systému kvality služeb. Certifikát je veden agenturou CzechTourism. 

Konference Stop & Stay

Letos se uskuteční již 11. rořník konference Stop & Stay. Informace v přiložených souborech.

Přílohy:

Fotosoutěž 2019

Fotografická soutěž „POOHŘÍ VAŠÍM OBJEKTIVEM“

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s. vyhlašuje fotografickou soutěž o nejkrásnější fotografie z oblasti Dolního Poohří.

Pravidla naleznete v sekci Ke stažení v dolní části obrazovky.

Zahájení turistické sezony 2019

Turistická sezóna v Dolním Poohří začne v roce 2019 vskutku turisticky. Zahájení proběhne v rámci tradičního Prtského špacíru, pěší a cyklistické túry okolím Postoloprt, v sobotu 13. dubna. Ani letos nemohou na zahájení sezóny chybět pohádkové postavy z Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie.
Program v Postoloprtech, kde budou trasy Prtského špacíru začínat, startuje 13. dubna v 10 hodin. Slavnostního zahájení se ujme a turistům se představí nový ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Bc. Lukáš Pichlík, pochodníky přivítá též starosta města Postoloprty Mgr. Zdeněk Pištora a předseda správní rady Destinační agentury Jaroslav Špička. „Sezónu v Dolním Poohří zahájí především trojice našich pohádkových bytostí – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. Hlavně děti se mohou těšit na zábavné scénky a soutěže, chybět nebude hudba,“ doplnil program Lukáš Pichlík.
Pro malé i velké turisty budou připraveny trasy od 8 do 42 kilometrů, které je zavedou na zajímavá místa Dolního Poohří. Jedna z nich povede na zámek Nový Hrad v Jimlíně, který nabídne všem účastníkům pochodu prohlídky zdarma a zároveň krátký šermířský program. Dětem bude určena pohádková trasa, během níž budou plnit úkoly a zavede je též na návštěvu do rodinné farmy ve Vrbce. Registrace účastníků pochodu bude probíhat od 9 do 11 hodin. V cíli je čekají pamětní listy a drobné dárky.
Zahájení turistické sezóny v Dolním Poohří postupně putuje podél toku Ohře, vloni se slavnost konala mezi chmelařskými památkami Pražského předměstí v Žatci. Přes velmi chladné počasí dorazily stovky návštěvníků.

Fotosoutěž Dolního Poohří 2018

Na své výlety kolem řeky Ohře si nezapomeňte přibalit fotoaparát. Destinační agentura Dolní Poohří opět vyhlašuje fotografickou soutěž pro amatéry i profesionály. Od května do října můžete posílat své snímky. Letošní novinkou je kategorie Cyklostezka Ohře.
„Poohří vašim objektivem“ je soutěž pro každého – své snímky z Dolního Poohří mohou posílat profesionálové, amatéři, ale také děti, které mají svou vlastní kategorii. Soutěž si získává každým rokem větší popularitu – vloni dorazilo už 150 fotografií od 24 autorů.  „Výběr nejlepších snímků je čím dál náročnější, ale jsme moc rádi, že se vloni zapojily také děti,“ říká k tomu ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná. Vítězem loňského ročníku se stal Filip Trubač se snímkem nazvaným Definice léta.
Destinační agentura využívá fotografie pro propagaci Dolního Poohří. Vyšel například stolní kalendář s 53 krásnými fotografiemi a sada malých kapesních kalendáříků. Každoročně putuje výstava nejlepších snímků po regionu. „Aktuálně jsou fotografie vystaveny v kostele svatého Jiljí v Libyni a v květnu se přesunou do Obchodního centra Fontána v Teplicích, kde připravujeme velkou prezentaci Dolního Poohří,“ prozradila ředitelka.
Fotografové si mohou vybírat z těchto témat: Historie, památky nebo turistické zajímavosti a Příroda, krajina a řeka Ohře. Letošní novinkou je pak kategorie Cyklostezka Ohře. „Cyklistika podél řeky Ohře je velmi populární, a tak chceme fotografy povzbudit, aby své výlety zaznamenávali fotoaparátem,“ doplnila Libuše Novotná Pokorná.
I letos jsou připraveny pro vítěze ceny. Na první tři z kategorie dospělých i dětí čekají poukazy na fotografické práce a na další soutěžící upomínkové předměty z Dolního Poohří. Termín pro zasílání fotografií prostřednictvím e-mailové adresy info@dolnipoohri.eu končí 31. října. Výsledky se autoři dozví na slavnostní vernisáži.
Do soutěže jsou přijímány pouze digitální fotografie ve formátu jpg s maximální velikostí 5 MB a minimálním rozlišením 2480x1748 px. Každý účastník může přihlásit nejvýš deset snímků. K fotografii nezapomeňte připojit kontaktní údaje a ideálně i stručný popis místa.

Nové webové stránky již brzy

RETRO COMPUTER

Muzeum RETRO COMPUTER je určené nejen pro turisty a sběratele, ale zejména  jsou připraveny ke vzdělávacím účelům pro studenty škol. Vystavená soukromá sbírka Pavla Jambora ze 70. - 90.let obsahuje 123 kusů funkční techniky zn. Commodore, Atari, Robotron, Tesla, Sinclair, Apple, Sharp aj.
Muzeum je jedinečné velikostí a vzácností v ČR. Některé exponáty nenajdete vystavené jinde v Evropě.

 

Žatec, Hošťálkovo nám. 138,
út, st, čt, so: 11:00 - 18:30
pá: 11:00 -14:00

Přílohy:

Holky z porcelánu

Expozice Holky z porcelánu
Nahlédněte s námi pod pokličku výroby porcelánu a navštivte naši novou expozici Holky z porcelánu u největšího českého výrobce porcelánu Thun 1794 a.s. v Klášterci nad Ohří.
Exkurze začíná v recepci samotné expozice, dále se přes firemní vzorkovnu dostane návštěvník až do vlastního výrobního procesu porcelánu. Pro dětské návštěvníky je připravena Porcelánová školička, kde si malí návštěvníci mohou vyzkoušet práci dekoratérů porcelánu. Sami si ozdobí porcelánový výrobek, který jim může dlouho připomínat návštěvu porcelánky Thun 1794 a.s.
Na závěr prohlídky si návštěvníci mohou v podnikové prodejně vybrat ze široké nabídky porcelánového zboží.

Samotná expozice byla inspirována filmem Holky z porcelánu režiséra Juraje Herze, který se v roce 1974 právě v interiérech klášterecké porcelánky natáčel.

 

Vstupné:
140 Kč/os.
Rodinné vstupné - 320 Kč
Porcelánová školička - 60 Kč/os.

Otevírací doba:
Po - pá 8,30 - 15,00 hod.
Prohlídkové okruhy - 9,00 a 13,00 hod.

Kontakty:
Thun 1794 a.s., Pražská 435, 431 51  Klášterec nad Ohří
www.thun.cz, holkyzporcelanu@thun.cz, 702 222 853

https://www.thun.cz/cz/info/147-exkurze-klasterec.html

Město Klášterec nad OhříÚstecký krajMěsto KadaňMěsto LounyMěsto Žatec