Aktuality

Aktuality

Den řeky Ohře

Den Ohře, tradiční slavnost řeky, která putuje po jejím toku, se letos zastaví v Lounech. A protože se koná na závěr školního roku, v sobotu 30. června, bude program patřit především dětem.
Slavnost, pořádaná Destinační agenturou Dolní Poohří, na oslavu řeky Ohře se už konala v Kadani či Žatci, letos přišla řada na Louny. Program bude probíhat v sobotu 30. června od 14 hodin na lounském výstavišti u řeky.
Na začátek programu projde výstavištěm od pokladen do amfiteátru průvod, v němž nebudou chybět Ohřinka, víla Egerie a Ohřínek. Atraktivním bodem programu, do něhož se může zapojit každý, bude neckyáda na Ohři, která bude probíhat od 14.30 do 15.30 hodin v prostoru od zahrádek k mostu. Zájemci se mohou přihlašovat předem v lounském infocentru i na místě před zahájením. Podmínkou účasti je pouze originální plavidlo. Kromě toho bude na řece k vidění i plavení voru. V půl čtvrté bude možné navštívit klubovnu vodních skautů a od 16 hodin začíná komentovaná prohlídka Veslařského klubu Louny.
Po skončení neckyády, v půl čtvrté, začne kulturní program v letním amfiteátru. Zahrnovat bude kejklování pro děti s Ohřinkou a Ohřínkem, pohádku Divadla BezeVšeho a hudební vystoupení skupiny TFC Blues Gin. Od 18 do 21 hodin bude k příjemné atmosféře letního večera hrát kapela Refreš z Peruce a Flower Cower.
V pavilonu D výstaviště vedle letního amfiteátru bude probíhat promítání filmů – diváci uvidí například filmovou báseň Jaromíra Malého Krajina mého srdce či dokument Václava Cílka o řece Ohři. Během celého odpoledne si budou moci návštěvníci prohlédnout výstavy – panelovou expozici věnovanou řece Ohři a výstavu historických fotografií Loun. Děti se zabaví v tvůrčích dílnách a při soutěžích, otevřeny budou stánky s regionálními produkty i ukázky  řemesel. Vstup na akci je zdarma.

Fotosoutěž Dolního Poohří 2018

Na své výlety kolem řeky Ohře si nezapomeňte přibalit fotoaparát. Destinační agentura Dolní Poohří opět vyhlašuje fotografickou soutěž pro amatéry i profesionály. Od května do října můžete posílat své snímky. Letošní novinkou je kategorie Cyklostezka Ohře.
„Poohří vašim objektivem“ je soutěž pro každého – své snímky z Dolního Poohří mohou posílat profesionálové, amatéři, ale také děti, které mají svou vlastní kategorii. Soutěž si získává každým rokem větší popularitu – vloni dorazilo už 150 fotografií od 24 autorů.  „Výběr nejlepších snímků je čím dál náročnější, ale jsme moc rádi, že se vloni zapojily také děti,“ říká k tomu ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří  Libuše Novotná Pokorná. Vítězem loňského ročníku se stal Filip Trubač se snímkem nazvaným Definice léta.
Destinační agentura využívá fotografie pro propagaci Dolního Poohří. Vyšel například stolní kalendář s 53 krásnými fotografiemi a sada malých kapesních kalendáříků. Každoročně putuje výstava nejlepších snímků po regionu. „Aktuálně jsou fotografie vystaveny v kostele svatého Jiljí v Libyni a v květnu se přesunou do Obchodního centra Fontána v Teplicích, kde připravujeme velkou prezentaci Dolního Poohří,“ prozradila ředitelka.
Fotografové si mohou vybírat z těchto témat: Historie, památky nebo turistické zajímavosti a Příroda, krajina a řeka Ohře. Letošní novinkou je pak kategorie Cyklostezka Ohře. „Cyklistika podél řeky Ohře je velmi populární, a tak chceme fotografy povzbudit, aby své výlety zaznamenávali fotoaparátem,“ doplnila Libuše Novotná Pokorná.
I letos jsou připraveny pro vítěze ceny. Na první tři z kategorie dospělých i dětí čekají poukazy na fotografické práce a na další soutěžící upomínkové předměty z Dolního Poohří. Termín pro zasílání fotografií prostřednictvím e-mailové adresy info@dolnipoohri.eu končí 31. října. Výsledky se autoři dozví na slavnostní vernisáži.
Do soutěže jsou přijímány pouze digitální fotografie ve formátu jpg s maximální velikostí 5 MB a minimálním rozlišením 2480x1748 px. Každý účastník může přihlásit nejvýš deset snímků. K fotografii nezapomeňte připojit kontaktní údaje a ideálně i stručný popis místa.

Nové webové stránky již brzy

Město ŽatecÚstecký krajMěsto Klášterec nad OhříMěsto LounyMěsto Kadaň